Vsaďte na zlatoV naší společnosti je stále ještě spousta lidí, pro které jsou peníze nade všechno. Tito se za nimi pachtí, dělají snad vše pro to, aby jich měli co nejvíc. Ale přitom jim uniká, že podobné počínání nejednou není ani zdaleka vším, že jde klidně i o dost bláhové počínání. Protože k čemu je šetřit si korunku ke korunce, když takové naspořené peníze požírá klidně i rychlostí blesku inflace? Leckdo si tedy sice šetří na budoucnost, jenomže má navzdory svému snažení pořád méně a méně. Ne co se týká čísla na účtu, ale co se týká reálné hodnoty úspor, tedy toho, co si za ně lze koupit.

zlatá cihla

Jenže co s tím naděláme, že?
No, co by? Aby peníze svou hodnotu neztrácely, musí se investovat. A pokud se člověk nevyzná v rizikovém světě investování do různých cenných papírů, měl by určitě vsadit na investování do zlatých slitků či mincí. Protože u tohoto drahého kovu je vždy jistota, že tento zůstane cenný. A čím je situace na trhu horší, komplikovanější, tím je cena zlata a tudíž i investování do tohoto výhodnější.
Protože co vy víte, co se stane s hodnotou našich peněz v nejbližší době? Těžko říct, že? A v dlouhodobém horizontu je ještě těžší udělat si reálnou prognózu. Možná bude hodnota našich peněz klesat rychleji, možná pomaleji, možná se tyto stanou nakonec i zcela bezcennými papírky. Ale zlato bude vždycky zlatem. To bude vždycky kov, o který je zájem, kamkoliv se jenom člověk podívá.

destička na krabičce

A proto byste se možná i vy měli alespoň okrajově na tomto obchodu podílet. Vsadit na kvalitního partnera a v komplikovaných dobách z předností zlata těžit. Protože ať už si pořídíte zlatých mincí více nebo méně, bude se v nich vždy skrývat to, co je pro lidský život tak důležité. Směnná hodnota, díky níž nezůstane žádný vlastník zlata nikdy na suchu.
A pokud v pravý čas nakoupíte a/nebo prodáte, určitě si klidně i znatelně polepšíte.